Szerzetesi fogadalomtétel a szaléziaknál

2016. szep. 1. (csütörtök) 17:30
Szombathely

A Don Bosco Szaléziak szombathelyi Szent Kvirin templomában 2016. szeptember 1-jén Kővári László letette első szerzetesi fogadalmát, Kovács Sándor pedig megújította szerzetesi fogadalmát Ábrahám Béla szalézi tartományfőnök kezébe.

A 17.30-kor kezdődő esti szentmise keretében Kővári László novícius tette le első fogadalmát. Ugyanebben a szentmisében Kovács Sándor is megújította fogadalmát. Ábrahám Béla tartományfőnök atya a prédikációban kitért a templom két újonnan megáldott Don Bosco festményére és megemlítette, hogy 25 éve Andrásfalvy János atyával és Csány Péter atyával együtt jómaga is az újraindulás első novíciusi csoportjához tartozott, akik Szombathelyen kezdték a fölkészülést a szerzetesi életre.

A szentmise után a szerzetesek ünnepi vacsorán folytatták a vidám együttlétet a fogadalomtételre érkező vendégekkel. Az ízletes ételeket négy szombathelyi munkatárs készítette.

Ismerjük meg kicsit jobban a fogadalmas szalézi testvéreket:

Kovács Sándor Ferenc szalézi ideiglenes fogadalmas szerzetes 1984-ben született, és bár eredetileg alföldi származású, már meg sem lepődik azon, hogy sokan Szombathelyhez kötik. Főiskolai tanulmányai miatt került Szombathelyre, mivel már gyermekkora óta tanár szeretett volna lenni.  Mivel az állami kollégiumban nem volt már férőhely, 2002 szeptemberében talán gondviselésszerűen az akkor még működő Szalézi Kollégium lakója lett. Itt ismerte meg Don Boscót, a szaléziakat, és egy befogadó közösséget, amely sokat segített a személyes fejlődésében. A szaléziaknak köszönheti, hogy megismerte Istent, felkészítették a szentségekre és segítségükkel 2005. augusztus 24-én Isten gyermeke lett.

A szaléziak segítették abban is, hogy rátaláljon a hivatására, hiszen életükkel vonzóvá tették számámra a szalézi hivatást. Egy elég hosszadalmas elmélkedés után 2012 húsvétján beszélt Csány Péter atyával, a szombathelyi szalézi rendház akkori igazgatójával, hogy szalézi szeretne lenni. Sok bátorítást és segítséget kapott tőle, mint ahogy a többi szalézitól is.

2013 szeptemberében megkezdte a noviciátust Genzano di Romában és ugyanott 2014 szeptember 8-án tette le első fogadalmát, hogy két évig engedelmesen, szegényen és tisztán él, a szalézi Alapszabályokban megjelölt evangéliumi útnak megfelelően Ezután két évet Rómában a Szent Tarzíciusz filózófiai házban élt és a Pápai Szalézi Egyetemen filozófiát tanult. 2016. szeptember 1-én újabb két évre megújította fogadalmát Szombathelyen, vagyis azon a helyen és annak a közösségnek a körében ahol hivatása született. Gyakorlati idejét Nyergesújfalun az oratóriumban fogja tölteni.

Kővári László Károly 1955-ben született Kaposváron. Mérnöktanárként, szakmunkástanuló fiatalokat tanított 30 évig, 15 évig igazgató is volt, előbb Újpesten a Páli Szent Vince Szakiskolában, majd 2008-tól a kazincbarcikai Don Bosco Iskolában. Négygyermekes családapaként élt 2012-ig, amikor felesége rövid betegség után váratlanul elhunyt. Fia, aki a legidősebb a gyermekei közül, már házas, januárban gyermeke született, így László már nagyapa is. Három lánya is már önálló.

Húsz éve találkozott Don Boscóval, a plébánosa hívta fel rá a figyelmét. Miután különböző kiadványokból megismerte megelőző módszerét és életét, Don Bosco lett a példaképe, igyekezett igazgatóként is az ő szellemében foglalkozni a fiatalokkal.

Felsége halála után úgy érezte, Jézus arra hívja, hogy nagyobb elkötelezettséggel kövesse. Zafféry Károly példája, aki 60 évesen lett szalézi novícius és 61 évesen tett első fogadalmat, megerősítette abban, hogy ennyi idős korban is el lehet kezdeni a szerzetesi életet. Az iránta való tiszteletből vette fel az első fogadalma alkalmával a Károly nevet. Védőszentje Szent II. János Pál pápa a keresztségben szintén ezt a nevet kapta.

A jelölt időt (prenoviciátust) még igazgatóként Kazincbarcikán töltötte. A noviciátus ideje alatt a Szombathelyi Rendházban volt 2016. szeptember 1-ig, amikor letette első fogadalmát. Az óbudai rendház lakójaként folytatja majd további felkészülését a szalézi életre.

 

Forrás és fotó: Szaléziak.HU

Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciáinak Irodája

1052 Budapest, Piarista köz 1.

adószám: 19050333-1-41

(Bejárat a Piarista Gimnázium felől - Piarista utca 1., 5. emelet)

e-mail küldés

irodavezető: Knáb Judit CJ

titkár: Horváth Sarolta

telefon: +36 20 423 8235

ügyeleti idő:
  hétfő: 9-13
  kedd: 12-16
  szerda: 12-16
  csütörtök: 9-13
  péntek: 9-13

kommunikációs munkatárs: Mészáros Anett

könyvelő: Sándor Krisztina

További munkatársak:

Goreczky Tamás – projekt koordinátor
Formanek Tamás – szociális intézményi tanácsadó
dr. Kele Mária – EM projekt koordinátor
Nagy-Bozsoky Anna – EM képzési koordinátor
Pallaginé Cseri Sára – EM asszisztens
Füle Gábor – zarándoktábor projektvezető
Gáll Zsófia –  zarándoktábor szakmai vezető
Rezsabekné Ördög Szilvia – zarándoktábor asszisztens
Matolcsy János – tanácsadó

 

Az MSZKI tevékenységeinek támogatására adományozott pénzbeli segítséget hálás köszönettel fogadjuk.

Az adományt az MSZKI 10700598-71004781-51100005 számú, CIB Bank Zrt. pénzintézetnél vezetett számlájára tudják utalni. (SWIFT: CIBHHUHB , IBAN: HU72 1070 0598 7100 4781 5110 0005)

A közlemény rovatban kérjük, tüntesse fel, hogy az MSZKI mely tevékenységét szeretné támogatni. (MSZKI munkája, Emberi Méltóság Stratégia, Zarándoktábor, Történeti kutatás, Szociális ellátás koordinációja)

Tájékoztatjuk, hogy az MSZKI nem minősül közhasznú szervezetnek, és az adományról belső egyházjogi személyként tudunk igazolást kiállítani.

Magyarországi Szerzeteselöljárók Konferenciái:

 

Magyarországi Rendfőnöknők Konferenciája (MRK)

elnöke: dr. Németh Emma SSS

1052 Budapest, Piarista köz 1.

adószám: 18064890-1-41

 

Férfi Szerzeteselöljárók Konferenciája (FSZK)

elnöke: P. Hortobágyi T. Cirill OSB főapát

1052 Budapest, Piarista köz 1.

adószám: 18849192-1-41